Program kontroli szkodników

Producenci branży spożywczej zajmujący się produkcją, dystrybucją, lub sprzedażą produktów żywnościowych doskonale znają program kontroli szkodników. Zapewnia on produkcję i przechowywanie towarów zgodnie z zaleceniami programu HACCP – Systemu zarządzania jakością. Jest on niezbędnym warunkiem funkcjonowania w zasadzie każdego zakładu czy firmy produkcyjnej, szczególnie branży spożywczej.


Potrzebujesz pomocy przy Programie kontroli szkodników? Odezwij się do nas! Chętnie doradzimy i dobierzemy optymalne rozwiązanie. Skorzystaj z formularza kontaktowego aby zamówić darmową wycenę.


Zwalczanie szkodników to część tzw. dobrej praktyki produkcyjnej wymaganej w większości firm, szczególnie w tych, których wytwory trafiają na nasz stół. W każdym zakładzie powinien funkcjonować system kontroli i monitorowania obecności szkodników, jak również program stosowania odpowiednich środków zabezpieczających, adekwatnych do charakterystyki produkcyjnej danego zakładu i jego otoczenia. Aby spełnić te normy niejednokrotnie konieczne jest zatrudnienie firmy zewnętrznej, która wesprze te działania i rozwiąże ewentualne trudności w tym zakresie.

My wychodzimy na przeciw tym potrzebom. Nasza firma zapewnia kompleksowe usługi zgodnie z wymogami HACCP, a program kontroli szkodników jest naszym chlebem powszednim. Zapobiegamy i zabezpieczamy obiekt przed owadami biegającymi, owadami latającymi, szkodnikami magazynowymi, gryzoniami, ptakami, po zaistnieniu uprzednio wymogów wstępnych w postaci GHP i GMP.

Dobra Praktyka Produkcyjna (GMP) wraz z Dobrą Praktyką Higieniczną (GHP), a co za tym idzie skuteczna i bezpieczna ochrona przed szkodnikami zapewnia spełnienie norm systemu zarządzania jakością i wyprodukowanie towaru w najlepszych pod tym względem warunkach. Wszystko to razem tworzy tzw. IPM, który polega na wykorzystaniu wszystkich dostępnych sposobów i metod zwalczania szkodników, włączając w to metody sanitarne, profilaktyczne, fizyczne i chemiczne, w celu skutecznego i bezpiecznego zabezpieczenia całego obiektu przed rożnego rodzaju szkodnikami.


Nasza firma Rattus oferuje kompleksowe usługi w zakresie zwalczania szkodników, dzięki czemu spełnicie Państwo wszelkie normy sanitarne wynikające z systemu zarządzania jakością.