Dezynsekcja

Może się zdarzyć, że w naszym mieszkaniu pojawią się nieproszeni goście: pluskwy, prusaki, mrówki albo inne owady lub stawonogi. Wątpliwa to przyjemność przebywanie w jednym pomieszczeniu z armią uciążliwych i często niebezpiecznych insektów. Warto zwrócić się o pomoc specjalistów, którzy w procesie dezynsekcji uwolnią nas od niechcianego towarzystwa.


Jeśli w Twoim domu pojawiły się niechciane insekty – odezwij się do nas! Chętnie doradzimy i dobierzemy optymalne rozwiązanie. Skorzystaj z formularza kontaktowego aby zamówić darmową wycenę.


Dezynsekcja to innymi słowy eliminowanie owadów oraz stawonogów. Zwalcza się w ten sposób na przykład prusaki oraz mrówki. Dezynsekcja to nie tylko zwalczanie samych insektów, ale też ich jaj oraz larw, aby w możliwie najbardziej efektywny sposób zapobiec ich powrotowi w przyszłości. Może ona być przeprowadzona nie tylko w mieszkaniu, ale także w innych miejscach skażonych przez owady: zakładach gastronomicznych, sklepach spożywczych, magazynach, a nawet na otwartych przestrzeniach.

Metody zwalczania owadów

Dysponujemy szerokim wachlarzem metod zwalczania owadów i dostosowujemy je do oczekiwań klienta. Ponadto nasze działania są bezpieczne dla zdrowia – stosujemy środki z atestem dopuszczającym ich użycie nawet w żłobkach, czy szpitalach.

W celu weryfikacji, czy w pomieszczeniu pojawiły się niechciane owady możemy zastosować metody mechaniczne, przede wszystkim zakładanie detektorów.

Najczęściej spotykaną metodą eliminacji niechcianych owadów jest użycie środków chemicznych. Głównym sposobem zwalczania nieproszonych gości są opryski mieszkań. Do oprysków używa się insektycydów, które są aplikowane w miejscach wędrówek szkodników oraz miejscach ich przebywania. Metoda opryskowa jest bardzo skuteczna, ponieważ efekty widoczne są już po kilku godzinach po jej zastosowaniu. Preparaty utrzymują się również w pomieszczeniu przez długi czas, zapewniając ochronę przed powrotem szkodników.

Dzięki mikrokapsulacji nie ma obowiązku odsuwania mebli i poddawania zabiegowi każdego zakamarka mieszkania. Insekty same trafią w miejsca, w których naniesiony jest środek owadobójczy i zaniosą go do gniazda.

Po zapoznaniu się z Państwa problemem dobieramy optymalne rozwiązanie.
Bezpieczne dla Państwa zdrowia, a jednocześnie skuteczne w walce z insektami.


Zamgławianie termiczne terenu

W ramach dezynsekcji oferujemy swoje usługi nie tylko w pomieszczeniach, ale również na zewnątrz. Szczególnie popularne w sezonie letnim jest zamgławianie termiczne terenu. Dzięki tej metodzie skutecznie i trwale pozbędziesz się komarów, much i kleszczy ze swojego ogrodu.

Utrzymanie efektów na dłużej

Po zakończeniu procesu dezynsekcji otrzymają Państwo od nas wytyczne dotyczące dalszego użytkowania pomieszczenia. Jednak warto znać kilka podstawowych technik, które można zastosować na co dzień. Co należy robić, aby efekty usuwania owadów były widoczne jak najdłużej? Zdecydowanie najważniejszą sprawą jest utrzymywanie czystości we wszystkich pomieszczeniach, a już zwłaszcza w kuchni, która najbardziej jest narażona na zalęgnięcie się insektów. Aby utrzymywać czystość, należy w sposób systematyczny usuwać z pomieszczenia resztki pożywienia oraz odpady organiczne, aby ograniczyć ewentualnym szkodnikom dostęp do pożywienia. Warto również pomyśleć o zakupie zamkniętych pojemników, w których będzie się przechowywać żywność. W ten sposób owady nie będą miały do nich dostępu. W tym samym celu nie należy pozostawiać niezabezpieczonego pokarmu oraz resztek jedzenia na blatach i stołach. Szkodniki często przemieszczają się rurami kanalizacyjnymi oraz szybami wentylacyjnymi. Warto im to utrudnić, szczelnie zabezpieczając szczeliny oraz montując kratki. Systematyczność jest podstawą utrzymywania porządku i gwarancją braku problemów ze szkodnikami i pasożytami!