Dezynfekcja

Okres pandemii, w jakim przyszło nam obecnie funkcjonować jest czasem trudnym nie tylko dla indywidualnych jednostek, ale także dla instytucji i całego społeczeństwa. Zasada DDM zawiera w sobie także obok noszenia maseczki i zachowania dystansu – dezynfekcję. To pojęcie odnosi się do niszczenia drobnoustrojów i ich przetrwalników, inaczej jest określanie mianem odkażania. Dezynfekcja to pojęcie szerokie, zawiera w sobie również wiele działań, mających nas uchronić przed niepożądanym wpływem patogenów chorobotwórczych. Bakterie, grzyby i wirusy zagrażają nam nieustannie, dlatego tak ważne jest odkażanie powierzchni i sprzętów, oraz przestrzeganie reżimu sanitarnego w miejscach użyteczności publicznej.


Zadbaj o bezpieczeństwo swoich bliskich i współpracowników dezynfekując pomieszczenia. Chętnie doradzimy i dobierzemy optymalne rozwiązanie. Skorzystaj z formularza kontaktowego aby zamówić darmową wycenę.


Drobnoustroje mogą zagrozić naszemu życiu i zdrowiu, o czym możemy się przekonać w ostatnich miesiącach obserwując szerzenie się koronawirusa. Koronawirus to zagrożenie realne, z którym walka jest nierówna, jednak z pomocą przychodzą nam rożnego rodzaju środki do odkażania, i techniki zapobiegające przenoszeniu się wirusa. Dezynfekcja może dotyczyć praktycznie wszystkiego co mieści się w pojęciu materiałów czy sprzętów, jak również powierzchni, z jakimi stykamy się na co dzień. Możemy ją przeprowadzać sami przy użyciu odpowiednich środków chemicznych, spełniających normy i wymogi sanitarne, jak również poprzez zlecenie tych działań profesjonalistom, którzy wykonają wszystko zgodnie z obowiązującymi normami, a także wyposażą nas w niezbędne środki i sprzęt umożliwiający utrzymanie reżimu sanitarnego.

Firma Rattus świadczy kompleksowe usługi w zakresie dezynfekcji.

Dezynfekcja daje większe szanse na wygranie walki z drobnoustrojami chorobotwórczymi, które otaczają nas zewsząd i mogą wyrządzić ogromne szkody. W niektórych szczególnych sytuacjach polecamy także ozonowanie, jako jeden ze sposobów szczególnego odkażania pomieszczeń.

Ozonowanie

Ozonowanie polega na oczyszczaniu, odkażaniu, dezynfekcji pomieszczeń bez użycia chemii. Jest to sposób bezpieczny dla ludzi i skuteczny w odniesieniu do bakterii, grzybów, wirusów, oraz w razie konieczności pozbycia się przykrych zapachów. Ozon zaleca się szczególnie w tych pomieszczeniach, które są w ciągłym użyciu, a w których nie mogą być stosowane silne środki chemiczne. Daje efekt w postaci odkażenia, ale także utrzymywania świeżego przyjemnego zapachu.

W obecnym czasie dezynfekowanie kojarzy się przede wszystkim z walką z koronawirusem. Koronawirus jest wyjątkowo niebezpieczny, a eliminowanie go poprzez stosowanie środków chemicznych jest jedną z najskuteczniejszych metod. Firma Rattus dysponuje środkami wirusobójczymi najnowszej generacji. W połączeniu z jakością pracy naszych profesjonalnych pracowników jest gwarantem skuteczności dezynfekcji. Na rynku pojawia się wiele preparatów zwalczających koronawirusa, my wykorzystujemy te najlepsze o udowodnionej skuteczności, bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Służymy radą w doborze form i metod dezynfekcji. Koronawirus to realne zagrożenie, którego nie wolno bagatelizować, dlatego dezynfekujmy, odkażajmy i przestrzegajmy określonych zasad.

Dezynfekcja po zwłokach

Miejsce, w którym zmarła osoba, należy jak najszybszej oraz bardzo dokładnie zdezynfekować. Zaleca się to przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo osób, które w przyszłości będą korzystać z miejsca, w którym nastąpił zgon. Pozostające po zwłokach płyny fizjologiczne oraz gazy unoszące się w powietrzu mogą okazać się bardzo groźne oraz szkodliwe dla otoczenia. Firma Rattus wykonuje profesjonalną dezynfekcję, która pozwoli uniknąć zagrożenia.